black jack
poker online
gry hazardowe online

Ruletka - zasady gry

Ruletka zyskała tak wielką popularność między innymi dzięki prostym regułom gry. W związku z tym, że zasady nie są skomplikowane, przyszłemu graczowi wystarczy chwilka na ich poznanie.
Do gry potrzebne jest koło i kulka. Koło składa się z 37 ponumerowanych przegródek. Zero również znajduje się na tarczy. Taki model oznacza ruletkę europejską. Inną odmianą jest ruletka amerykańska, na której znajduje się 38 pól, gdyż w tej wersji występuje jeszcze jedno zero.

reklama

W ruletce zawodnicy mogą stawiać zakłady. Gracze obstawiają pola, na którym według nich zatrzyma się skacząca kulka. Sama gra rozpoczyna się od wrzucenia kulki na kręcącą się tarczę. Gra może zatrzymać się w dowolnym miejscu. Gracze mogą kierować się intuicją i rachunkiem prawdopodobieństwa.
W grze gracze mogą dokonywać zakładów wewnętrznych. W "straight up", w którym to zawodnicy obstawiają pojedyncze pole. Z kolei "split" umożliwia postawienie zakładu na dwa numery. Można też próbować przewidzieć czy kulka zatrzyma się na parzystym czy też nieparzystym numerze. Zakład można postawić na każdym polu, jednak obstawianie zera nigdy nie przyniesie wygranej. Jeżeli któryś z numerów wygra, nie eliminuje się go z kolejnej gry.
Kiedy należy obstawić? Wiele kasyn dopuszcza wniesienie zakładów nawet po tym jak krupier wrzuci kulkę. Gracze mogą obstawiać ale do czasu. W chwili, w której krupier wypowie "no more" ( lub inne słowa znaczące to samo, ale w innym języku), żaden z graczy nie może już obstawiać. Jeżeli ktoś postawi zakład po wypowiedzeniu przez krupiera hasła, zakład będzie nieskuteczny.

reklama

Do rozpoczęcia gry wystarczy nawet jeden zawodnik. Jednak stół jest w stanie pomieścić ośmiu graczy. Każdy z nich posiada swoje żetony, które mają odmienne kolory.
Stawki są ustalane w zależności od stołu na którym toczy się gra. Wiele osób opiera swoją grę na poznaniu zasad i szczęściu, ale warto wiedzieć, że istnieje również nauka zajmująca się pewnymi kwestiami tej gry. Jest nią balistyka.
Niektórzy starają się bardziej zgłębiać grę i uczą się różnej strategii, dzięki której mają większe szanse na wygraną.
reklama

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.RuletkaOnline.com.pl