black jack
poker online
gry hazardowe online

Ruletka europejska

Ruletka europejska różni się od wersji amerykańskiej przede wszystkim liczbą pól. W modelu europejskim tarcza do gry jest podzielona na 37 przedziałów. Pola są ponumerowane od zera do 36. Kolory są takie same jak w ruletce amerykańskiej. Zero ma kolo zielony, a pozostałe pola są czerwone albo czarne. Należy podkreślić, że jedno zero to zwiększenie przewagi kasyna o 2 %.

reklama

Pola na kole ruletki europejskiej znajdują się w następującej kolejności:

0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10,
5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26

W ruletce europejskiej istnieje wiele możliwości obstawiania zakładów. Należy jednak podkreślić, że mamy tu o wiele większą szanse na wygraną niż modelu z dwoma zerami, czyli w ruletce amerykańskiej.
Przed rozpoczęciem gry warto się dobrze zastanowić za jaką sumę możemy obstawić zakład. W następnej kolejności należy wybrać pole, na którym według nas zatrzyma się kulka.

reklama

Gracze mogą obstawiać każdy numer włącznie z zerem. Postawienie zakładu na pojedynczy numer nazywa się Straight Up. Gracze mogą obstawić także dwa (Split Bet), trzy Street Bet) i cztery numery (Corner Bet). Numery te muszą do siebie przylegać. Z Line Bet mamy do czynienia w sytuacji, kiedy gracze obstawiają podwójny zakład Street Bet. Jest to sześć numerów znajdujących się w dwóch rzędach. Column Bet oznacza trzy pola określone jako "2:1", które znajdują się koło dołu kolumny z numerami. W chwili, gdy kulka zatrzyma się akurat na jednym z tych trzech pól, gracz wygrywa w stosunku 2:1. Jeżeli kulka zatrzyma się na zerze, to zawodnik przegrywa. Żetony tu umieszcza się tylko na jednym z trzech pól. W Dozen Bet można obstawić nawet 12 numerów układając swoje żetony na trzech polach. Pola te są wskazane jako "1st 12", "2nd 12", lub "3rd 12". Zatrzymanie się kulki na którymś z dwunastu wybranych pól oznacza wygraną w stosunku 2:1. Wypadnięcie zera świadczy o przegranej. W Colour Bet gracze wnoszą zakłady na numery czerwone albo czarne. Zakład typu Even/ Odd wskazuje, że gracz obstawił albo numery parzyste albo nieparzyste. Gracze mogą także obstawiać konkretne przedziały numerów. Zakłady od 1 do 18 to Manque lub Low, a od 19 do 39 to Passe lub High.
reklama

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.RuletkaOnline.com.pl