black jack
poker online
gry hazardowe online

Ruletka amerykańska

W naszym kraju możemy najczęściej spotkać w kasynach odmianę amerykańską ruletki. Budowa stołu w ruletce amerykańskiej jest trochę inna niż w typie europejskim. Przede wszystkim stół jest o wiele mniejszy i są zmienione niektóre zasady. Nie uległa jednak zmianie liczba graczy. Pewnie przyczyną takiego stanu rzeczy było zapewnienie niezmienności dochodów kasyna z obstawianych zakładów przez taką właśnie ilość graczy. Dzięki redukcji krupierów, więcej graczy ma dostęp do gry. Tym samym znów amerykanie okazali się od nas w czymś lepsi.

reklama

Na tym jednak zmiany się nie kończą. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą między ruletką amerykańską a europejską jest ilość przedziałów. W ruletce francuskiej jest ich 37. W tym znajduje się także jedno zero. W wersji amerykańskiej mamy dwa zera (zero i zero podwójne). Powstały one z myślą o tym, aby zwiększyć wygraną kasyna. W niektórych kasynach można spotkać nawet tarczę z aż trzema zerami.
Tak więc, w tej grze układ na kole jest następujący:

00, 27, 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14, 2
0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1

reklama

Warto też zwrócić uwagę na kolory. Zielonym oznaczono zera. Resztę numerów oznacza się na czarno i czerwono.
W ruletce amerykańskiej mamy do czynienia z przegraną wszystkich szans równych. Dodatkowo także istnieje możliwość wygrana na kolumnach czy tuzinach, w sytuacji kiedy wypadnie zero.
Czasem mogą pojawić się jeszcze inne zmiany. Dlatego każdy z zawodników powinien przed rozpoczęciem gry zwrócić się do krupiera z prośbą o wyjaśnienie zasad gry.
Należy przede wszystkim zaznaczyć, że ruletka amerykańska jest grą bardzo szybką. Mam tu do dyspozycji bardzo szeroką gamę zakładów, a także kombinacji.
Amerykańska wersja ruletki zapewnia przewagę kasyna nawet do 5,3%. Dla porównania w wersji europejskiej wynosi ona 2,7%. Prościej mówiąc, zawodnik podczas gry w ruletkę amerykańską traci 2 razy szybciej swoje pieniądze.
Należy dodać, że obojętnie w jaką odmianę zagramy, to na pewno emocje będą niesamowite.
reklama

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.RuletkaOnline.com.pl